ďťż
Obejrzyj temat
aaaaLambrekin w kształcie wody PILNIE !!!aaaapaleta1 - 2009-05-26 08:31
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez akaia123 (Wiadomość 12451841) Bardzo dziękuję za miłe słowa.Nie wiem,czy mam talent,ale chęci do szycia wielkie!Staram się robić to jak najlepiej i ciągle doskonalę swoje umiejętności.Jeszcze długa droga przede mną!Co do wachlarzy,to wykonanie ich jest bardzo proste.Jest to prostokąt,który jest obszyty na górze i bo bokach lamówką lub szerszym paskiem np. z kontrastowego materiału.Ja często wykorzystuję do obszycia boków taftę wszywając ją "tunelowo",wtedy w ogóle nie widać szwów.Jest to trochę skomplikowane,zwłaszcza przy długich ekranach,ale efekt jest bardzo dobry.Można też zrobić tylko zwykłe obszycie boków- np.na materiałach,które mają ładny pionowy wzór,ale wtedy dodajemy po kilka cm na te obszycia.Jak oblicza się ilość materiału potrzebnego na uszycie takiego ekranu z wachlarzem?Spróbuję to wytłumaczyć na przykładzie. Jeżeli gotowy wachlarz ma mieć wymiary: 40 x 100 cm,to musimy wykroić prostokąt :40 x 154 cm-z czego 40 cm, to szerokość ekranu.Długość / 154 cm / obliczam:
szerokość na pół /40 :2= 20 / - to jest promień wachlarza.Od długości końcowej odejmuję promień,czyli 20,no i wychodzi 80 cm prostej części ekranu. Następnie trzeba dodać ilość potrzebną do uszycia dolnej części-wachlarza.Zakładając,że będzie miał 6 sekcji,to 6 x 12 cm= 72 cm / 10 cm to odległość pomiędzy pręcikami plus 2 cm,z którego robimy tunel na pręciki / .Dodajemy jeszcze ok.2 cm na dodatkowy,najniższy tunel.Teraz obszywamy boki i górny brzeg lamówką lub innym materiałem.Następnie 80 cm od góry robimy pierwszy tunel - po szerokości ekranu, 1o cm niżej - następny i tak -aż do dołu prostokąta.Wychodzi 6 tuneli + dolny.W tunele wkładamy pręciki, które, oprócz pierwszego od góry , przełamujemy na pół.Robimy teraz harmonijkę - podciągając od dołu,przez środek -w miejscu przełamania pręcików-do najwyższego pręta.Teraz delikatnie zszywamy to złączenie .Można zakamuflować miejsce zszycia wachlarza jakimś kwiatkiem.Im szerszy ekran,tym trzeba zrobić więcej tuneli.Na górze wszywam zwykłą taśmę marszczącą - dla usztywnienia.

Storno- masz bardzo dobry tok myślenia.Przy 70 cm musisz zrobić ok.7-8 tuneli

RiPiA-dobrze obliczyłaś wymiary podstawy trapezu, wysokość musi mieć 70 -90 cm.Przekonałam się,że woda jednak lepiej się układa,jeżeli wysokość trapezu jest większa,niż 2 x głębokość gotowej wody.Górna część trapezu - 30 cm.Taśma z kryształkami lub chwosty same ładnie ułożą dół wody.

Powodzenia
DO AKAI kochana jesli napisze ci wymiary okna obliczysz mi wachlarz? juz tak na gotowe wiem moze to denerwujace ale szczerze zawsze cos namieszam w obliczeniach stad moja prosba?bylabym tez wdzieczna za choc odreczny rysunek jak to wykonujesz dol?
akaia123 - 2009-05-27 14:13
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Paleta1-na stronce :http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a3d8c6aaba403dd.html zamieściłam kolaż zdjęć - jak krok po kroku robi się wachlarz.Podaj mi wymiary Twego okna.paleta1 - 2009-05-27 20:02
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez akaia123 (Wiadomość 12486215) Paleta1-na stronce :http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a3d8c6aaba403dd.html zamieściłam kolaż zdjęć - jak krok po kroku robi się wachlarz.Podaj mi wymiary Twego okna. dziekuje bardzo za odzew okno kuchenne wys 130 szer 72 a drugiego wys 130 szer 35 ile materialu poradz jaki i gotowe wym zdjecia na fotosiku widzialam dzieki sluchaj a ty robisz na dole zakladki wkladasz jakies usztywnienie?blaszek - 2009-05-28 17:20
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  WITAM JA TEŻ JESTEM NOWA ALE BARDZO BYM PROSIŁA O WZÓR NA TEN WARKOCZ MÓJ ADRES TO iza133@amorki.pl:cmok:

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Cytat:
Napisane przez storno (Wiadomość 12445494) akaia123 - najbardziej to zastanawia mnie właśnie ten wachlarz-wyliczasz jakoś te promienie? Bo te wachlarze co znalazłam(kilka różnych) to jest różna ilość promieni.Góra w tunel no i szerokość chyba może być każda, no prawie tak na oko to myslę ,że do 75cm szerokości powinno być ok. I jak z moim tokiem myślenia?
pozdrowionka
cześć mogę ci poradzić jak firankę masz 60 cm szerokości to robisz 6 tuneli po 10 cm jak masz 70 cm szerokosci to robisz 7 tuneli po 10 cm i tak dalej z tym że na górze musisz zrobic szerszy tunel żeby włorzyć jakiś drążek i naprzykład na srodek wszyć tasiemkę do podwiązania pozdrawiam .
edi999a - 2009-05-29 13:33
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez matakow (Wiadomość 12417896) ludzie bo mnie śmiech ogarnia :hahaha:

schemat na lamberkin-warkocz już został podany na tym wątku
post numer 332 napisany przez Akaia123

wystarczy przejrzeć:ehem:

schemat - owszem jest- ale prosiłam o jego wyjaśnienie, bo jestem w tym temacie laikiem, a to forum chyba jest po to ,żeby sobie wzajemnie pomagać ... a Twój komentarz wydaje mi się trochę nieuprzejmy- nie wszyscy jesteśy jednakowo zdolni- jedni potzrebują więcej wskazówek od innychmatakow - 2009-05-29 14:31
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez edi999a (Wiadomość 12518220) schemat - owszem jest- ale prosiłam o jego wyjaśnienie, bo jestem w tym temacie laikiem, a to forum chyba jest po to ,żeby sobie wzajemnie pomagać ... a Twój komentarz wydaje mi się trochę nieuprzejmy- nie wszyscy jesteśy jednakowo zdolni- jedni potzrebują więcej wskazówek od innych może komentarz zbyt ostry, ale jak czytam, że ktos kolejny raz prosi o schemat, który był już tu tyle razy podawany i objasniany, to naprawdę słabo mi się robi. Wystarczy przejrzec kilkanaście stron tego wątku :ehem: a posty z proźbami o schematy i objaśnienia, które sa już na wątku niepotrzebnie zaśmiecają forum i trzeba więcej je wertować :rolleyes:

dla ułatwienia kilka przydatnych info znalezionych na tym forum w ciągu 5 min ;)

Cytat:
Napisane przez Mery510 (Wiadomość 12359343) Jeżeli jesteście zainteresowane schematem na lambrekin- warkocz to zaglądnijcie do postu nr 332 wysłanego przez Akaia123.:nauka:

Od siebie mogę dodać, że bok mojego kwadratu ma 15 cm ( może być mniej do 10 cm) , zrobiłam 4 rzędy schematu na materiale o nazwie shantung.

Z materiału o wymiarach 4.20 m x o.75 m wyszedł lambrekin o wymiarach 2.15 m x 0.50 m.
Punkty łączyłam ręcznie, nie używałam metkownicy.
Cytat:
Napisane przez akaia123 (Wiadomość 11989107) Kupiłam metkownicę,która kosztowała ok.20,00zł razem z kompletem ości 35 mm,ale dokupiłam też krótsze ości - 15mm i te są lepsze do warkocza,bo lepiej się układa.Na nasze , domowe, potrzeby ta metkownica na pewno wystarczy.Jednak kiedyś miałam dość dużo "strzelania"przy dekoracjach ślubnych,no i poprzednia metkownica mi się zepsuła.Na szczęście są niedrogie i można w razie potrzeby "zafundować"sobie drugą. wyjasnione jak szyć
Cytat:
Napisane przez akaia123 (Wiadomość 11972114) :o Dziękuję za pochwały,ale nie zasłużyłam na nie!
Jeszcze raz opiszę,jak należy wykonać taki lambrekin.Przygotowujemy prostokąt o wymiarach ok. 2 razy większych od gotowego warkocza.Obszywamy boki,wszywamy taśmę,np.smoka.Dół albo podwijamy,albo dajemy lamówkę,koraliki...Następ nie na lewej stronie rysujemy schemat:zaznaczamy wierzchołki kwadratów o boku 10 lub 15 cm.Ja robię to specjalnym pisakiem "znikającym". Potem zostaje tylko "strzelanie"ości.Łącz ymy ,po przekątnej, punkty kwadratów - wg schematu zamieszczonego we wcześniejszym poście.Przekonałam się,że im krótsze ości, tym lepiej układa się warkocz.

Mery510-uszyłam ten warkocz z tergaletu.

Cieszę się, że Regan25 przekazała "w obieg" schemat warkocza,który zamieściłam na innym forum-po to wkleja się różne schematy i zdjęcia,żeby pomóc innym,bo ja także często korzystam z Waszych porad .

Halina61-taki pistolet bardzo ułatwia wykonanie warkocza.Bez niego też można zrobić ten lambrekin,ale jest to dość pracochłonne, bo trzeba zszyć kolejne punkty wg schematu.Kupiłam ten pistolet na allegro-metkownica igłowa.Razem z 5000 szt.ości i zapasową igłą - kosztuje niewiele.
Cytat:
Napisane przez akaia123 (Wiadomość 11614494) Dokładnie jak szyć warkocz - krok po kroku- opisałam we wcześniejszym poście/346/.Na ten lambrekin bierzesz dwa razy tyle materiału, ile ma mieć gotowy warkocz.

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------
Cytat:
Napisane przez akaia123 (Wiadomość 11590467) Może być 20 cm,chociaż ja robiłam mniejsze kwadraty:10-15 cm.Myślę,że warkocz na bazie kwadratów o boku 20 cm też będzie się ładnie układał.Czekam z niecierpliwością na efekty Twojej pracy.
---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Dziewczyny,tak dla jasności -te warkocze, na zamieszczonych przeze mnie zdjęciach, to nie moje "dzieło",ale pochodzą z osinki.
Na warkocz o wymiarach 2,5m x 0,28 m potrzebowałam prostokąt:6m x 0,35m.Najpierw obszywam boki i dół.Zamiast podwinięcia dołu można przyszyć lamówkę lub jakieś frędzle.Potem wszywam taśmę marszczącą.No i teraz trzeba zabrać się do zaznaczania potrzebnych punktów.Boki moich kwadratów mają 10 cm.Teraz robię to już "na oko" zaznaczając je specjalnym znikającym flamastrem do tkanin Zostało jeszcze połączenie tych punktów pistoletem krawieckim,ściągnięcie taśmy i najważniejsze-ułożenie warkocza.I to wszystko.Powodzenia
Cytat:
Napisane przez akaia123 (Wiadomość 10861319) Zobaczcie,jaki ten świat mały!Wysłałam schemat warkocza na inne forum,a znalazł się tutaj!!!Cieszę się z zainteresowania tym wzorem.Effa 77 dobrze kombinujesz z wyjaśnieniem tego schematu.Łączymy ze sobą dwa wierzchołki zaznaczone grotami strzałek-po przekątnej kwadratu.Jak napisała malinowska agnieszka"tą samą strzałkę łączymy końcami".Pierwszy i trzeci rząd-tak samo,środkowy jest przesunięty o połowę długości boku kwadratu i odwrotna przekątna.Do łączenia najlepiej użyć pistoletu krawieckiego z ościami. Cytat:
Napisane przez akaia123 (Wiadomość 11094764) Żadna porażka,tylko pierwsze próby.A te nie zawsze od razu wychodzą tak, jakbyśmy chciały.Tylko nie poddawaj się-"ćwiczenie czyni mistrza".Uszyłam już sporo różnych firanek,lambrekinów...Cią gle jednak odkrywam coś nowego. Robiłam też lambrekiny- warkocze,m.in. z organtyny,szantungu, a "ćwiczyłam" na tergalecie.Najpierw obrębiłam boki i dół,potem wszyłam taśmę marszczącą.Na końcu narysowałam siatkę i łączyłam wierzchołki kwadratów.Wykonanie tego warkocza jest dość czasochłonne i wymaga cierpliwości,jak zresztą wykonanie każdego innego lambrekina. Widzę po efektach Twojej pracy,że jesteś "zaprzyjaźniona" z maszyną do szycia i na pewno dasz sobie radę i z warkoczem. schemat i objasnienia
Cytat:
Napisane przez effa77 (Wiadomość 10781764) W załączniku opisałam jak szyć lambrekin-warkocz.
Punkt pierwszy to załącznik siatki, który wczesniej umieściłam na stronie.
Cytat:
Napisane przez akaia123 (Wiadomość 11579314) Dolne rzędy układają Ci się dobrze,natomiast jest coś nie tak z górnym.Czy łączyłaś właściwe punkty?Kiedy materiał jest już pofałdowany łatwo można "zgubić"jakiś punkt i potem łączyć niewłaściwe -sprawdź.Boki nie będą układały się symetrycznie.Musisz po powieszeniu lambrekina na karniszu odpowiednio je ułożyć. Ten schemat, według którego robiłam warkocze i który Ci przesłałam, otrzymałam na kursie dekoracji okien,ale teraz w internecie znalazłam trochę inny i chyba wg niego łatwiej się wykonuje warkocze.Właśnie go "ćwiczę".Tylko robisz 3 rzędy,bo jeżeli zrobisz ich więcej ,to wyjdzie Ci taki lambrekin, jak ten srebrny / w załączniku - w poście 334/ proponuję jeszcze przejrzec co nieco, bo pewnie cos mi umknęło ;)
pozdrawiam i zyczę miłego szycia :cmok:agrafka76 - 2009-05-29 19:37
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  :oklaski::oklaski::oklask i::oklaski::oklaski:losie 3 - 2009-05-29 21:22
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Przeczytałam całe forum i jestem pod wielkim wrażeniem! Myślałam, że szycie takich lambrekinów jest o wiele łatwiejsze.. Na co dzień, mam nie wiele wspólnego z szyciem i pewnie dlatego myślałam, że uszycie pójdzie mi jak z płatka...Jakiś materiał już kupiony - czeka na szycie, ale moja córeczka na razie na to nie pozwala :-)
Trochę jeszcze poczytam i wezmę się do roboty.
Ukłony dla Wszystkich którzy szyją te przecudne lambrekiny!!!!:dziekuje:NieLegalna - 2009-05-29 23:51
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Dołączam sie do prósb o schematy wykroje mam juz kilka ale zawsze sie nowe przydadza :D z góry dziekuje... brunet-ka@o2.plketi281 - 2009-05-31 10:09
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez malinowska agnieszka (Wiadomość 11361507) alicjakinga

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.php?p=10124911&p ostcount=149
Zajrzyj tutaj:)
wzory są extra:jupi: dziękipaleta1 - 2009-06-02 20:09
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez akaia123 (Wiadomość 12486215) Paleta1-na stronce :http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a3d8c6aaba403dd.html zamieściłam kolaż zdjęć - jak krok po kroku robi się wachlarz.Podaj mi wymiary Twego okna. wymiary podalam nizej zekam na wymiary podpowiedzi szkice itd dziekiakaia123 - 2009-06-02 21:23
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez blaszek (Wiadomość 12505459) WITAM JA TEŻ JESTEM NOWA ALE BARDZO BYM PROSIŁA O WZÓR NA TEN WARKOCZ MÓJ ADRES TO iza133@amorki.pl:cmok:

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

cześć mogę ci poradzić jak firankę masz 60 cm szerokości to robisz 6 tuneli po 10 cm jak masz 70 cm szerokosci to robisz 7 tuneli po 10 cm i tak dalej z tym że na górze musisz zrobic szerszy tunel żeby włorzyć jakiś drążek i naprzykład na srodek wszyć tasiemkę do podwiązania pozdrawiam .
Paleta1- to łatwiejszy i prostszy sposób na obliczenie wymiarów wachlarza.Do tuneli wkładam pręciki usztywniające.paleta1 - 2009-06-03 20:09
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez akaia123 (Wiadomość 12585819) Paleta1- to łatwiejszy i prostszy sposób na obliczenie wymiarów wachlarza.Do tuneli wkładam pręciki usztywniające. DO AKAI KOCHANA PODALAM WYMIARY OKNA NA WACHLARZ JAK WCZESNIEJ PISALAS ZE3BYM DALA sa w linkach powyzej dzieki za rady z precikami czekam na wymiary szkic czy co uznasz za stosowne bede go szyc poraz 1 jesli dam radeemilka72 - 2009-06-04 19:48
Dot.: LAMBREKIN-potrzebny wykrój FIRANKI/ZASŁONKI - potrzebny wykrój
  Bardzo proszę o pomoc w uszyciu takiego lambrekinu jak na załączonym obrazku http://www.wizaz.pl/forum/attachment...1&d=1244141134

i proszę o wykrój. Pozdrawiamakaia123 - 2009-06-04 22:15
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez paleta1 (Wiadomość 12600783) DO AKAI KOCHANA PODALAM WYMIARY OKNA NA WACHLARZ JAK WCZESNIEJ PISALAS ZE3BYM DALA sa w linkach powyzej dzieki za rady z precikami czekam na wymiary szkic czy co uznasz za stosowne bede go szyc poraz 1 jesli dam rade Na pewno uszyjesz te wachlarze,bo to nic skomplikowanego.Wymiary prostokąta na większe okno:182 cm x 72 cm; mniejsze okno:156 cm x 35 cm.Oczywiście trzeba dodać trochę materiału na zawinięcie boków.Powodzenia i czekamy na zdjęcia .paleta1 - 2009-06-05 09:10
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez akaia123 (Wiadomość 12620168) Na pewno uszyjesz te wachlarze,bo to nic skomplikowanego.Wymiary prostokąta na większe okno:182 cm x 72 cm; mniejsze okno:156 cm x 35 cm.Oczywiście trzeba dodać trochę materiału na zawinięcie boków.Powodzenia i czekamy na zdjęcia . dzieki adaia przepraszam ze tak upierdliwie dopytuje sie o wszystko ale no coz musze miec wylozone tak wiesz lopata do glowy hihi ok biore sie do wyszukania materialu i jak tylko uszyje oczywiscie wstawie zdjecia AKAIA JESTES NIEOCENIONAakaia123 - 2009-06-05 09:48
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez paleta1 (Wiadomość 12622746) dzieki adaia przepraszam ze tak upierdliwie dopytuje sie o wszystko ale no coz musze miec wylozone tak wiesz lopata do glowy hihi ok biore sie do wyszukania materialu i jak tylko uszyje oczywiscie wstawie zdjecia AKAIA JESTES NIEOCENIONA :oagrafka76 - 2009-06-05 11:28
Dot.: LAMBREKIN-potrzebny wykrój FIRANKI/ZASŁONKI - potrzebny wykrój
  http://www.wizaz.pl/forum/attachment...1&d=1197356516 http://www.wizaz.pl/forum/attachment...1&d=1197356546 http://www.wizaz.pl/forum/attachment...1&d=1197356589paleta1 - 2009-06-05 13:52
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez akaia123 (Wiadomość 12623311) :o kochana gdybys jeszcze mogla zrobic jakis szkic rysunek tu lub mejl paleta0@vp.pl po kolei co i jak robisz szczegolnie ten dol bardzo cie prosze mysle ze dziewczyny tez sie ucieszamonika2710 - 2009-06-05 20:47
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Witam jestem nowa forumowicz i z zachwytem oglądam wasze dzieła. Czytałam już chyba wszystko co dostępne na temat firany woda, ale ciągle mam problem. :mur:Musze uszyć wodę (gęsto marszczona) na karnisz 3,70 i w najdłuższym miejscu ma mieć około 70 cm , ma być z woalu i nie mam pojęcia:confused::confuse d::confused::confused::co nfused: jakie ma mieć wymiary ten trapez. Błagam o pomoc bo już tak się męczę z tą firaną z tydzień i nic nie wychodzi. oto mój mail monika25ce@interia.pl będę bardzo wdzięcznaakaia123 - 2009-06-05 22:09
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez paleta1 (Wiadomość 12627227) kochana gdybys jeszcze mogla zrobic jakis szkic rysunek tu lub mejl paleta0@vp.pl po kolei co i jak robisz szczegolnie ten dol bardzo cie prosze mysle ze dziewczyny tez sie uciesza http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...aaba403dd.htmlemilka72 - 2009-06-06 12:18
Dot.: LAMBREKIN-potrzebny wykrój FIRANKI/ZASŁONKI - potrzebny wykrój
  Jesli mozna to prosze o wieksze rysunki i podanie wymiarow i na jaki jest to karnisz (wymiar). Pozdrawiam;)agrafka76 - 2009-06-06 12:43
Dot.: LAMBREKIN-potrzebny wykrój FIRANKI/ZASŁONKI - potrzebny wykrój
  Najlepiej byłoby ,gdybyś przejrzała całe forum . Jest kilka (3) wątków firankowych. Albo podaj wymiary, to ci pomogę;)renia18 - 2009-06-06 12:45
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Witam,piszecie ,że do wachlarza uzyc precików.A tak dokładniej?paleta1 - 2009-06-06 20:08
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez akaia123 (Wiadomość 12635014) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...aaba403dd.html tak to widzialam a moglabys przy zdjeciach jakies opisy zrobic ze to tu a to tu wiem masz pewnie mnie dosc ale prosze bardzo

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

:czytaj::hahaha: Cytat:
Napisane przez paleta1 (Wiadomość 12646148) tak to widzialam a moglabys przy zdjeciach jakies opisy zrobic ze to tu a to tu wiem masz pewnie mnie dosc ale prosze bardzostorno - 2009-06-07 09:03
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  hello

dziewczyny kupiłam ten pistolet ale nie ma tam żadnej instrukcji i nie wiem jak założyć te łączniki żeby móc cokolwiek zrobić.Błagam i z góry przepraszam za upierdliwość ale gość z allegro nie odpisuje ............. ;-((((( a chcę uszyć warkoczakaia123 - 2009-06-07 09:50
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  1 załącznik(i/ów) Cytat:
Napisane przez storno (Wiadomość 12649841) hello

dziewczyny kupiłam ten pistolet ale nie ma tam żadnej instrukcji i nie wiem jak założyć te łączniki żeby móc cokolwiek zrobić.Błagam i z góry przepraszam za upierdliwość ale gość z allegro nie odpisuje ............. ;-((((( a chcę uszyć warkocz
Przepraszam za nie najlepszą jakość zdjęciaemilka72 - 2009-06-07 10:30
Dot.: LAMBREKIN-potrzebny wykrój FIRANKI/ZASŁONKI - potrzebny wykrój
  Witam to znowu ja. Lambrekin mialby byc na karnisz ok. 2m i na taki potrzebuje wymiary. Pozdrawiam;)paleta1 - 2009-06-07 16:37
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez akaia123 (Wiadomość 12635014) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...aaba403dd.html akaia widze czesto nas odwiedzasz ostatnio pewnie masz juz dos moich prosb ale trudno ty jestes fachura wiec ciebie prosze o rady kochana widzialam ten jasny wachlarz na fotosiku a czy mozesz jakies opisy przy zdjeciach wiesz ze to tu a to tu tu zagiac tu przypiac bardzo cie prosze o takie szczegoly jesli nie chcesz tu wstawiac to na mejl paleta0@vp.pl

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

Cytat:
Napisane przez paleta1 (Wiadomość 12655708) akaia widze czesto nas odwiedzasz ostatnio pewnie masz juz dos moich prosb ale trudno ty jestes fachura wiec ciebie prosze o rady kochana widzialam ten jasny wachlarz na fotosiku a czy mozesz jakies opisy przy zdjeciach wiesz ze to tu a to tu tu zagiac tu przypiac bardzo cie prosze o takie szczegoly jesli nie chcesz tu wstawiac to na mejl paleta0@vp.pl wydaje sie wszystko proste ale wiesz nie chce popelnic gafy po bokach tasma rownomarszczaca tak? a te prety to jakies specjalne czy wykorzystac takie jak sie ma byle sie nadawaly?myslalam o takich n.p z suszarek balkonowych metalowe cienkieakaia123 - 2009-06-07 18:28
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  1 załącznik(i/ów) Cytat:
Napisane przez paleta1 (Wiadomość 12655708) akaia widze czesto nas odwiedzasz ostatnio pewnie masz juz dos moich prosb ale trudno ty jestes fachura wiec ciebie prosze o rady kochana widzialam ten jasny wachlarz na fotosiku a czy mozesz jakies opisy przy zdjeciach wiesz ze to tu a to tu tu zagiac tu przypiac bardzo cie prosze o takie szczegoly jesli nie chcesz tu wstawiac to na mejl paleta0@vp.pl

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

wydaje sie wszystko proste ale wiesz nie chce popelnic gafy po bokach tasma rownomarszczaca tak? a te prety to jakies specjalne czy wykorzystac takie jak sie ma byle sie nadawaly?myslalam o takich n.p z suszarek balkonowych metalowe cienkie
Wycinasz prostokąt, jego boki / dłuższe / zawijasz albo obszywasz lamówką.Od dołu szyjesz tuneliki ,do których później wkładasz plastikowe pręty -takie ,jak na załączonym zdjęciu-możesz je kupić w każdej pasmanterii lub w sklepie z firankami.Jeżeli najwyższy tunel zrobisz szerszy od pozostałych,wtedy możesz włożyć tam,np. pręt do zazdrosek.Do górnego boku wszywasz taśmę marszczącą,ale nie po to,żeby ją zmarszczyć,ale jako usztywnienie tego boku - ładniej się układa na karniszu.Nie wiem,czy będą pasowały inne pręty-myślę,że tak,ale trzeba je odpowiednio zabezpieczyć,żeby nie wypadały z tuneli.agrafka76 - 2009-06-07 18:32
Dot.: LAMBREKIN-potrzebny wykrój FIRANKI/ZASŁONKI - potrzebny wykrój
  Podstawę trapezu zmierz sznurkiem. Od jednego końca karnisza do drugiego opuszczając sznurek tak , jak miałaby wyglądać firanka. i to będzie długośc podstawy trapezu i do tego doszywamy lamówkę, gipiurę lub podwijamy. górna szerokość trapezu to 20-30 cm. Wysokość to przynajmniej 2 razy tyle ile ma gotowa woda. jeśli ma np.50 cm to wysokość trapezu przynajmniej 100cm. Więc podstawa zmierzona sznurkiem. Górna podstawa ok 20-30 cm . A wysokość trapezu przynajmnjiej 100 cm.:ehem:storno - 2009-06-07 20:23
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez akaia123 (Wiadomość 12650298) Przepraszam za nie najlepszą jakość zdjęcia

wielkie dzięki już działa ta maszyna,pozdrowionkakielbasa2000 - 2009-06-08 07:31
Dot.: LAMBREKIN-potrzebny wykrój FIRANKI/ZASŁONKI - potrzebny wykrój
  3 załącznik(i/ów) Hej dziewczyny pomózcie mi zrobiłam wykuj firanki typu woda zawiesiłam na okno dość ładnie się układa choć nie ma jeszcze wszystej taśmy zmarszczajacej i tu pojawia sie moj kłopot nie wiem jak ja mam ja wszyć tzn sie chodzi mi dokładnie o górna podstawe trapezu z bokami to nie ma problemu! teraz jak moja firanka wisi to widze ze woda nie układa sie dobrze na samej gorze na srodku jaka moze byc przyczyna dokoncze zdjecie moze bedzie łatwiej :)

co mam poprawic by bylo tak jak na 3 zdjeciu?? BARDZO WAS PROSZE O PORADY :)paleta1 - 2009-06-08 09:40
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  [quote=akaia123;12657257]Wycinasz prostokąt, jego boki / dłuższe / zawijasz albo obszywasz lamówką.Od dołu szyjesz tuneliki ,do których później wkładasz plastikowe pręty -takie ,jak na załączonym zdjęciu-możesz je kupić w każdej pasmanterii lub w sklepie z firankami.Jeżeli najwyższy tunel zrobisz szerszy od pozostałych,wtedy możesz włożyć tam,np. pręt do zazdrosek.Do górnego boku wszywasz taśmę marszczącą,ale nie po to,żeby ją zmarszczyć,ale jako usztywnienie tego boku - ładniej się układa na karniszu.Nie wiem,czy będą pasowały inne pręty-myślę,że tak,ale trzeba je odpowiednio zabezpieczyć,żeby nie wypadały z tuneli.[/quote DZIEKUJE AKAIA BARDZO JUZ TERAZ WIEM WSZYSTKO I UZYJE PRECIKOW PODANYCH PRZEZ CIEBIE DZIEKI NIEMIALAM POJECIA ZE TAKIE SA JA NAPRAWDE JESTEM LAIKIEM WIEM TYLE CO PRZECZYTAM NA FORUM LUB OD FACHURY TAKIEJ JAK TY :jupi::czytaj::bunia:emilka72 - 2009-06-11 17:09
Dot.: LAMBREKIN-potrzebny wykrój FIRANKI/ZASŁONKI - potrzebny wykrój
  Wszystko super ;) Serdecznie pozdrawiam i dziekuje za pomoc :rolleyes:.kielbasa2000 - 2009-06-12 05:55
Dot.: LAMBREKIN-potrzebny wykrój FIRANKI/ZASŁONKI - potrzebny wykrój
  dziewczyny proszę was pomozcieMery510 - 2009-06-12 22:57
Dot.: LAMBREKIN-potrzebny wykrój FIRANKI/ZASŁONKI - potrzebny wykrój
  Jeśli chodzi o wszywanie taśmy przy wierzchołkach trapezu (bok- podstawa górna)--- zbierz w zakładki nadmiar taśmy lub namarszcz nadmiar materiału.
Moim zdaniem podstawa górna powinna zostać nie namarszczona, namarszczyłabym tylko boki wody.blaszek - 2009-06-13 08:49
Dot.: LAMBREKIN-potrzebny wykrój FIRANKI/ZASŁONKI - potrzebny wykrój
  Proszę kliknij w jedną z ikonek Szybkiej Odpowiedzi przy postach, aby uaktywnić to okienko.

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

Witaj czy już uszyłaś te firankę na ten swój karnisz bo bym ci pomogła trochę pózno ale dopiero teraz przeczytałam watek.

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Czesc wydaje mi się że masz za dużo tej firanki napisz mi wymiary to spróbóję ci pomóc.paleta1 - 2009-06-13 21:59
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  1 załącznik(i/ów) witam wszystkie forumowiczki chce pokazac co ostatnio udalo mi sie uszyc przymierzam sie do uszycia rolety ale brak mi precikow moja pasmanteria jest strasznie uboga dlatego ocencie narazie firankepaleta1 - 2009-06-13 22:17
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  2 załącznik(i/ów) firanka jeszcze nie odprasowana i wymaga ulozenia ale to pozniej na spokojnie wam pokazuje wersje roboczakielbasa2000 - 2009-06-14 07:33
Dot.: LAMBREKIN-potrzebny wykrój FIRANKI/ZASŁONKI - potrzebny wykrój
  dziękuję za odpowiedź pozdrawiam !! :)t4sik - 2009-06-14 09:38
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Ladnie wygląda w oknieagrafka76 - 2009-06-14 13:07
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Super:eeek:paleta1 - 2009-06-14 15:15
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez t4sik (Wiadomość 12749128) Ladnie wygląda w oknie dziekuje

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez agrafka76 (Wiadomość 12752528) Super:eeek: dzieki bardzoakaia123 - 2009-06-15 21:23
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez paleta1 (Wiadomość 12746987) firanka jeszcze nie odprasowana i wymaga ulozenia ale to pozniej na spokojnie wam pokazuje wersje robocza :oklaski:paleta1 - 2009-06-15 21:43
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  :jupi: Cytat:
Napisane przez akaia123 (Wiadomość 12775937) :oklaski:anetka1967 - 2009-06-23 14:26
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Witam!Jestem nową forumowiczką.Czy ktos by mógł mi opisac jak uszyc firanke wachlarz na okno o wymiarach 2m x 1.5
Może uszyc firanke z 2 albo 3 wachlarzy.I prosze o jakies inne modele firan jezeli to możliwe z góry dziekuje.
Mój e-meil anita67@autograf.plred_scorpio - 2009-06-23 16:35
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  [QUOTE=paleta1;12663652] Cytat:
Napisane przez akaia123 (Wiadomość 12657257) Wycinasz prostokąt, jego boki / dłuższe / zawijasz albo obszywasz lamówką.Od dołu szyjesz tuneliki ,do których później wkładasz plastikowe pręty -takie ,jak na załączonym zdjęciu-możesz je kupić w każdej pasmanterii lub w sklepie z firankami.Jeżeli najwyższy tunel zrobisz szerszy od pozostałych,wtedy możesz włożyć tam,np. pręt do zazdrosek.Do górnego boku wszywasz taśmę marszczącą,ale nie po to,żeby ją zmarszczyć,ale jako usztywnienie tego boku - ładniej się układa na karniszu.Nie wiem,czy będą pasowały inne pręty-myślę,że tak,ale trzeba je odpowiednio zabezpieczyć,żeby nie wypadały z tuneli.[/quote DZIEKUJE AKAIA BARDZO JUZ TERAZ WIEM WSZYSTKO I UZYJE PRECIKOW PODANYCH PRZEZ CIEBIE DZIEKI NIEMIALAM POJECIA ZE TAKIE SA JA NAPRAWDE JESTEM LAIKIEM WIEM TYLE CO PRZECZYTAM NA FORUM LUB OD FACHURY TAKIEJ JAK TY :jupi::czytaj::bunia: Witam,

Własnie zabieram się do szycia choć nie udało mi się kupić pręcików. Byłam wczoraj w pasmanterii i to takiej, którą uważałam za dobrze zaopatrzoną i nie było. Tak naprawdę to Pani nawet nie wiedziała o czym ja do niej rozmawiam :) I teraz moje pytanie, czy "to coś" czyli pręciki ma jakąś bardziej skomplikowaną nazwę taką fachową czy tylko pręcik? Może zdziwienie Pani było zasadne bo nie nazwałam odpowiednio przedmiotu o jaki mi chodzi...
Teraz biegnę szyć...na razie bez pręcików może się utrzyma bo materiał mam dość sztywny.
No chyba, że wiecie z doświadczenia, że bez "tego czegoś" :) czyli pręcików to fasonu wachlarz nie będzie miał :(red_scorpio - 2009-06-23 19:59
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  1 załącznik(i/ów) No i uszyłam.... Na razie wersja bez listewek usztywniających... jak już będą znowu się pochwalę :) Może nie jest okazały bo kupiłam materiał, którego nie będzie mi żal zepsuć ale ja jestem zadowolona. A Wy co sądzicie?agrafka76 - 2009-06-23 20:41
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Mogą być takie pręty :ehem: http://www.allegro.pl/item615916251_...a_rzymska.html A to mój wachlarz http://images37.fotosik.pl/128/b6a49f2ffa03e385m.jpgakaia123 - 2009-06-23 23:02
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez red_scorpio (Wiadomość 12907937) No i uszyłam.... Na razie wersja bez listewek usztywniających... jak już będą znowu się pochwalę :) Może nie jest okazały bo kupiłam materiał, którego nie będzie mi żal zepsuć ale ja jestem zadowolona. A Wy co sądzicie? Brawo!Bardzo ładny wachlarz Ci wyszedł.Jeżeli szyjesz wachlarz z sztywniejszego materiału,to wystarczy włożyć do najwyższego tunelika pręcik,taki,o jakim wspomniała agrafka 76 lub zwykły pręt do zazdrosek,ale wtedy trzeba zrobić większy tunel.I jeszcze jedno-przy zszywaniu wachlarza uważajcie,żeby nie zaszyć właśnie tego najwyższego tunelu pośrodku,bo nie wejdzie żaden pręt!goga80 - 2009-06-24 14:46
Dot.: LAMBREKIN-potrzebny wykrój FIRANKI/ZASŁONKI - potrzebny wykrój
  czy mogłabym prosic cie o wskazówki jak udało ci sie stworzyc takie cudenko. Ja tez dopiero zaczynam z lambrekinami mój meil to: goga80@tlen.pl chodzi mi o krójred_scorpio - 2009-06-24 16:03
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Dziękuję za podpowiedzi i miłe słowa :D
agrafka76, stronka z Twoim wachlarzem się nie otwiera...:( pojawia się komunikat, że wystąpił błąd...agrafka76 - 2009-06-24 19:31
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  1 załącznik(i/ów) Może teraz będzie lepiej. Mi strona fotosika otwiera się bez problemu.red_scorpio - 2009-06-24 20:14
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez agrafka76 (Wiadomość 12926994) Może teraz będzie lepiej. Mi strona fotosika otwiera się bez problemu. Śliczny!!Mój tak ładnie się nie układa... :( i jest jeszcze sfastrygowany no i bez pręcików :(
Muszę teraz jeszcze uszyć 3 pozostałe bo mam 2 okna w sypialni - 2 - skrzydłowe. Ten na drugą szybkę chciałabym zrobić krótszy.
Zostało mi 135 cm długości, szerokość taka sama - 40 cm. Też zrobić 6 tuneli + 7 /główny/?
Jak myślicie Dziewczynki?paleta1 - 2009-06-24 21:38
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Cytat:
Napisane przez red_scorpio (Wiadomość 12907937) No i uszyłam.... Na razie wersja bez listewek usztywniających... jak już będą znowu się pochwalę :) Może nie jest okazały bo kupiłam materiał, którego nie będzie mi żal zepsuć ale ja jestem zadowolona. A Wy co sądzicie? bardzo ladny i material tez ok gratulacje -trudno bylo? pochwal sie ci i jak robilas ?red_scorpio - 2009-06-25 21:01
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!
  Nie mam wprawy w szyciu i do tego mam maszynę starą. Taką po mamie i babci, na której szyto mi sukienkę komunijną... Nie ma za wiele ściegów i stopek. Choć nie przeszkadza mi to zbytnio :) Cieszę się, że ją w ogóle mam... Największą trudność sprawiło mi uszycie prostych tuneli. Choć jeśli chodzi o "to" prosto to pewnie można dyskutować. Trudniej było o tyle, że to śliski materiał i nawet jak sobie zaprasowałam to musiałam powoli szyć bo się ślizgał i mi się rozłaził... A z racji tego, że ma pasy to pas musiał przylegać do pasa :( Reszta to tylko cierpliwość :), której raczej mi brakuje. Dziś byłam ponownie w pasmanterii i kupiłam usztywniacze do kół w sukniach balowych/ślubnych. Ale to nie zdało egzaminu. I chyba będę zmuszona kupić na allegro polecane przez agrafkę 76, listewki. No ale zobaczymy jak to będzie...
Na allegro widziałam takie pół wachlarze i też mi się podobają i będą następne ale już do pokoju, że tak powiem dziennego bo ten, który uszyłam teraz jest do sypialni.
We wcześniejszych postach jest lambrekin woda z kuchni.
Dziewczynki, bardzo dziękuję za miłe słowa. Jak się widzi, że szycie wychodzi i takie cudeńka można wyczarować i to za małą kasę to jeszcze bardziej się chce . :)
Ale się rozpisałam , he he :DStrona 7 z 13 • Wyszukano 1598 wypowiedzi • 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13

w większym mieście, czyli troski życia codziennego